Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski To już pewne. Skrzyżowanie Górnicza-Pszowska zostanie przebudowane - Powiat Wodzisławski

To już pewne. Skrzyżowanie Górnicza-Pszowska zostanie przebudowane

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach poinformował, że 16 lipca podpisał umowę w sprawie przebudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 933 (ul. Pszowska) z drogą powiatową 5000s (ul. Górnicza) w Wodzisławiu Śląskim. To efekt wieloletnich starań i zabiegów ze strony Zarządu Powiatu Wodzisławskiego.

Samochody stojące w korku na skrzyżowaniu

Przypomnijmy, że to Powiat Wodzisławski wyszedł z inicjatywą przebudowy tego problematycznego skrzyżowania. W porozumieniu z Samorządem Województwa Śląskiego władze powiatu wzięły na siebie ciężar (także finansowy) wykonania dokumentacji projektowej dla inwestycji (dokumentacja powstawała w uzgodnieniu z Zarządem Dróg Wojewódzkich), uporządkowania kwestii własnościowych na nieruchomościach objętych skrzyżowaniem, a także uzyskania u Wojewody Śląskiego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Powiat Wodzisławski wraz z Miastem Wodzisław Śląskim wyasygnowały też z własnych budżetów po milion złotych na realizację przedsięwzięcia.

Zgodnie z informacją Zarządu Dróg Wojewódzkich na skrzyżowaniu ul. Pszowskiej z ul. Górniczą rozebrana będzie cała konstrukcja jezdni. Dotyczy to także krótkich odcinków wlotów do skrzyżowania. Przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa, a także chodniki. Zmieni się geometria skrzyżowania. Będzie ono skanalizowane wysepkami, co poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszych i kierujących. Zgodnie z zapowiedziami ze strony ZDW i przedstawicieli Zarządu Województwa Śląskiego, ewentualna decyzja dotycząca instalacji na skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej (za czym optuje Starostwo) zapadnie po przebudowie skrzyżowania i zweryfikowaniu, jak ono będzie funkcjonować w nowym kształcie.

Koszt przebudowy ma wynieść 10,26 mln zł brutto, a całość prac ma zakończyć się w listopadzie przyszłego roku.