Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski To będzie kolejny wyjątkowy koncert - Powiat Wodzisławski

To będzie kolejny wyjątkowy koncert

Trwa Fide et Amore-Festiwal Twórczości Religijnej. Siódmy z festiwalowych koncertów odbędzie się w Kościele Ewangelickim św. Trójcy w Wodzisławiu Śląskim. 16 września o godz. 19.00 wystąpi żeński zespół wokalny Flores Rosarum.

Zespół w 2007 roku założyła s. Susi Ferfoglia wraz z grupą śpiewaczek zafascynowanych muzyką św. Hildegardy z Bingen. To właśnie dzieła św. Hildegardy stały się od samego początku jednym  z uprzywilejowanych repertuarów zespołu, co znalazło swój wyraz także w jego nazwie, nawiązującej do jednego z jej responsoriów. Interpretacja i propagowanie muzyki tej niezwykłej Świętej znad Renu stały się elementem charakterystycznym, dzięki któremu zespół stał się rozpoznawalny w całej Polsce. Flores Rosarum wykonał scenicznie jedno z najciekawszych dzieł św. Hildegardy, moralitet Ordo Virtutum.

Program piątkowego koncertu

1. Sequentia: Eya recolamus, AKKK ms.3, 245r.
2. Sequentia: O beata beatorum (de martyribus), ms. 3, 262r
3. św. Hildegarda z Bingen (1098-1179) Sequentia: O Virga ac diadema
4. Cum processit facture
5. Cum erubuerint