Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Szpital w Rydułtowach odzyskał prawie 4 mln zł - Powiat Wodzisławski

Szpital w Rydułtowach odzyskał prawie 4 mln zł

Po blisko 10 latach walki sądowej szpital w Rydułtowach, którego założycielem jest Powiat Wodzisławski, wywalczył od Narodowego Funduszu Zdrowia zwrot prawie 4 mln zł tytułem wypłaconych pracownikom szpitala podwyżek wynikających z tzw. "ustawy 203".

Przypomnijmy, że Ustawa zobowiązywała zakłady opieki zdrowotnej do dokonania podwyżek wynagrodzeń pracowników bez zapewnienia źródeł ich finansowania, wskutek czego znacznemu pogorszeniu uległa sytuacja rydułtowskiego szpitala. Dodatkowo w miarę dobra ówcześnie kondycja finansowa szpitala spowodowała, że nie mógł on skorzystać z preferencyjnej pożyczki na sfinansowanie podwyżek.
Dzięki wytrwałości i zaangażowaniu dyrekcji i pracowników szpitala,  mimo wielu niejasności i wątpliwości prawnych, ostatecznie udało się odnieść  sukces. Dzięki wygranej Narodowy Fundusz Zdrowia wypłacił szpitalowi 2.695.725,89 zł tytułem zwrotu poniesionych wydatków na podwyżki wynagrodzeń wraz z odsetkami ustawowymi. W sumie do kasy szpitala wpłynęło 3.941.520,53 zł.

Kwota ta będzie miała niebagatelne znaczenie dla stanu finansów szpitala