Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Swoimi rękodziełami zachwycili podczas Europejskich Dni Niepełnosprawności - Powiat Wodzisławski

Swoimi rękodziełami zachwycili podczas Europejskich Dni Niepełnosprawności

Młodzież z Czech, Włoch i Stanów Zjednoczonych obejrzała wystawę prac uczniów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. zorganizowaną przez polski konsulat w ramach XXI Europejskich Dni Niepełnosprawności (XXI Evropske Dny Handicapu - EDH) w Ostrawie.

Po sukcesie ubiegłorocznej wystawy wodzisławski Zespół Placówek także w tym roku został zaproszony przez Konsul Generalną Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie, Annę Olszewską, do promowania osiągnięć niepełnosprawnych uczniów szkoły za naszą południową granicą. Wystawa towarzyszyła XXI Europejskim Dniom Niepełnosprawności w Ostrawie.

Wodzisławska placówka zachwyciła ceramicznymi aniołami, glazurowanymi miskami, własnoręcznie odlewanymi świecami z wosku pszczelego, drewnianymi szkatułkami, barwnymi obrazami i wieloma innymi dziełami. Wystawa prac, którymi zauroczeni zostali nie tylko gospodarze, ale również uczestniczący w EHD Amerykanie i Włosi, miała miejsce w wyjątkowym miejscu, bo w ostrawskim barze mlecznym, zatrudniającym w większości osoby niepełnosprawne. Bar ten – działający w formule podobnej do zakładu aktywności zawodowej – powstał w ramach unijnego projektu.

Efektem wystawy są zaproszenia ze strony czeskich szkół dla Zespołu Placówek Szkolno–Wychowawczo–Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. do wspólnych inicjatyw mających na celu prezentowanie umiejętności i możliwości dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Zdjęcia – zobacz