Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Świetny wynik „Budowlanki” w olimpiadzie - Powiat Wodzisławski

Świetny wynik „Budowlanki” w olimpiadzie

6 kwietnia 2018 r. w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu odbył się III etap V Ogólnopolskiej Olimpiady Budowlanej. Do finału zakwalifikowani zostali uczniowie z całego kraju, którzy najlepiej napisali dwa wstępne etapy, w tym pięcioro z wodzisławskiej "Budowlanki".

Zespół Szkół Technicznych reprezentowali: Klaudia Cofalik, Agnieszka Salamon, Błażej Błatoń, Wojciech Molitor i Szymon Gęsty. Finaliści musieli zmierzyć się z zadaniem otwartym. Pomimo sporej konkurencji, zwycięzcą V edycji Olimpiady Budowlanej został Szymon Gęsty, a Agnieszka Salamon i Wojciech Molitor zajęli dwa z trzech trzecich miejsc. Tym samym szkoła zajęła w olimpiadzie drużynowo pierwsze miejsce.

Oprócz satysfakcji i drobnych upominków Szymon jako zwycięzca uzyskał możliwość studiowania nieodpłatnie na studiach inżynierskich w MWSLiT, wyjazd wraz z opiekunem na międzynarodową konferencję budowlaną, płatny staż w firmie „Inter-System”SA oraz bezpłatną praktykę we wrocławskim oddziale firmie Skanska SA. Uczniów do olimpiady przygotowywał mgr Tomasz Wardenga.