Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - Powiat Wodzisławski

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dziś w kalendarzu ważny dzień - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji Starostwo Powiatowe przy ul. Bogumińskiej zaświeci na niebiesko. To bowiem kolor symbolizujący solidarność z osobami cierpiącymi na autyzm.

Grafika z niebieskim tłem, na niej biały napis: Światowy Dzień Świadomości Autyzmu i kolorowe serca

Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat tej przypadłości, a także zwiększenie możliwości i umiejętności zaspakajania potrzeb osób dotkniętych autyzmem, umożliwienie im rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych.

Spektrum autyzmu od lat jest diagnozowane w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim. Diagnoza w Poradni odbywa się m.in. przy użyciu ADOS-2 (Autism Diagnosis Observation Schedule). To profesjonalny, wielowymiarowy test psychologiczny, który ma istotne znaczenie w postawieniu ostatecznej diagnozy dot. autyzmu bądź zespołu Aspergera.