Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Światowe Dni Młodzieży. Młodzi Włosi z Bergamo odwiedzą gorzycki DPS - Powiat Wodzisławski

Światowe Dni Młodzieży. Młodzi Włosi z Bergamo odwiedzą gorzycki DPS

W ramach Światowych Dni Młodzieży w najbliższy piątek, 22 lipca, w Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach gościć będzie grupa włoskiej młodzieży.

Spotkanie to jedno z ustaleń ze stroną kościelną powołanego przez Zarząd Powiatu Wodzisławskiego zespołu do określenia ram współpracy z organizatorem Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016. Grupa 90 młodych Włochów z Bergamo już o godz. 10.00 w sali widowiskowej DPS spotka się z jego dyrektorem i władzami Powiatu Wodzisławskiego.

Przewidziane jest przedstawienie krótkiej informacji o gorzyckim ośrodku, a potem wspólne nabożeństwo w kaplicy, zwiedzanie DPS i posiłek w stołówce. Wizyta gości z Bergamo zakończy się w południe. Podczas wizyty w tłumaczeniu pomoże Jacek Wnuk – Doradca Wójta Gminy Mszana. Dla zapewnienia bezpieczeństwa włoskich gości o spotkaniu powiadomiono Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego, Komendanta Policji oraz Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dla młodzieży z Włoch przygotowano też małe upominki.