Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Strażacy wyposażeni w nowoczesne aparaty oddechowe z modułami komunikacji - Powiat Wodzisławski

Strażacy wyposażeni w nowoczesne aparaty oddechowe z modułami komunikacji

Starostwo Powiatowe zakupiło kolejny specjalistyczny sprzęt na potrzeby Powiatowego Magazynu Zarządzania Kryzysowego. To osiem nowoczesnych aparatów oddechowych wyposażonych w moduły do komunikacji. Ze sprzętu będą korzystać strażacy KP PSP w Wodzisławiu Śląskim - JRG w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach.

Nowoczesne aparaty oddechowe zapewniają bezpieczeństwo i funkcjonalność dla strażaków podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Zakupiony przez Starostwo Powiatowe sprzęt posłuży do zabezpieczenia strażaków pracujących w strefach niebezpiecznych, w których występują zadymienie bądź toksyczne substancje chemiczne.  Co najważniejsze, urządzenia są wyposażone w dodatkowe moduły komunikacyjne, które umożliwiają strażakom szybką wymianę informacji oraz łączność z centrum dowodzenia podczas akcji ratowniczych czy sytuacji kryzysowych.

Łączny koszt urządzeń wyniósł ponad 84 tys. zł i został w całości sfinansowany z budżetu Powiatu Wodzisławskiego.