Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starostwo z pieniędzmi na wzmocnienie cyberbezpieczeństwa - Powiat Wodzisławski

Starostwo z pieniędzmi na wzmocnienie cyberbezpieczeństwa

350 tys. zł pozyskało Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. z programu "Cyfrowy Powiat" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 na poprawę cyberbezpieczeństwa i podniesienie jakości komunikacji elektronicznej z klientami.

zakapturzona postać ludzka, na pierwszym planie ciągi cyfr i liczb; całość symbolizuje hakera w sieci

logo programu polska cyfrowa

Środki z projektu zostaną wykorzystane między innymi na zakup 2 serwerów, z których jeden będzie wykorzystywany do obsługi nowego portalu Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu Wodzisławskiego. Urząd wzbogaci się też o dodatkowe moduły elektronicznego systemu obiegu dokumentów. Wdrożona zostanie ponadto e-usługa, umożliwiająca interesantom rezerwację wizyt w wydziałach starostwa.

W ramach wzmocnienia cyberbezpieczeństwa systemów informatycznych urzędu zostaną wdrożone dodatkowe rozwiązania sprzętowe i programowe służące m.in. rozszerzeniu funkcji oprogramowania antywirusowego, wykrywaniu nietypowych zachowań i ataków, szyfrowaniu poczty elektronicznej oraz usprawnieniu zarządzania bezpieczeństwem i infrastrukturą IT. Starostwo podda się też diagnozie bezpieczeństwa (stress-testowi), którą wykona podmiot zewnętrzny.

W ramach projektu przewidziane jest dodatkowo szkolenie dla pracowników w zakresie systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją urzędu.

banner promocyjny programu Cyfrowy Polsat