Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starostwo wesprze remont komendy policji - Powiat Wodzisławski

Starostwo wesprze remont komendy policji

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego na środowym posiedzeniu zdecydował o wyasygnowaniu 35 tys. zł na remont siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. przy ul. Kokoszyckiej.

Środki te mają nie tylko pomóc policji w poprawieniu warunków lokalowych, ale też dać wodzisławskiemu komendantowi argument w walce o pieniądze z budżetu państwa na remont budynku. Jednym z bardzo istotnych kryteriów wyboru jednostek, które otrzymają dofinansowanie jest bowiem pozyskanie środków ze źródeł zewnętrznych, w tym z samorządów.

To nie pierwsze wsparcie władz Powiatu dla policji. Tydzień temu Starosta Tadeusz Skatuła zdecydował o przekazaniu ponad 8 tys. zł na realizację kampanii „Uzależnienia – złodzieje młodości”. W 2011 r. starostwo przeznaczyło 30 tys. zł na remont stolarki okiennej i drzwiowej w komendzie, a rok później – prawie 10 tys. zł na realizację kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. Dzięki tej ostatniej inicjatywie policja wzbogaciła się w sprzęt ułatwiający pracę, m.in. alcosensor umożliwiający przebadanie w krótkim czasie dużej ilości kierowców na zawartość alkoholu, a także aparaty fotograficzne, notebook i projektor.