Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starostwo uruchomiło nową platformę e-urzędu - Powiat Wodzisławski

Starostwo uruchomiło nową platformę e-urzędu

Informujemy, że została uruchomiona nowa platforma e-usług publicznych naszego urzędu.

osoba korzystająca z laptopa

Platforma znajduje się pod adresem https://peup.powiatwodzislawski.pl Można do niej łatwo trafić, klikając chociażby ikonę ikona Peup na górze strony internetowej Powiatu.

Wszystkie nasze z e-usługi, dostępne do tej pory na platformie SEKAP, zostały przeniesione na nową platformę i usunięte z platformy SEKAP. Zostały także usunięte powiązania kontrahentów w SOD ze skrzynkami kontaktowymi na platformie SEKAP. Przypominamy, że platforma SEKAP zostanie wyłączona przez Urząd Marszałkowski i po 23 grudnia nie będzie już dostępna.

Klienci naszego urzędu mogą teraz zakładać skrzynki kontaktowe na nowej platformie lub korzystać z usług dostępnych na ePUAP poprzez nową platformę, tak jak dotychczas przez platformę SEKAP. Warto posiadać też podpis cyfrowy lub profil zaufany. O tym, jak w prosty sposób można go zdobyć napisano na rządowej stronie internetowej – PRZEJDŹ (link, nowe okno).

Zwłaszcza w trudnym czasie epidemii zachęcamy do załatwiania jak największej liczby spraw drogą elektroniczną.