Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starosta i przewodniczący rady spotkali się z wójtami Mszany i Marklowic - Powiat Wodzisławski

Starosta i przewodniczący rady spotkali się z wójtami Mszany i Marklowic

Za nami kolejne spotkanie władz powiatu z szefami gmin. Dziś starosta Ireneusz Serwotka i przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Wala odwiedzili Marklowice i Mszanę.

W obu gminach spotkania rozpoczęły się od gratulacji dla Ireneusza Serwotki z okazji wyboru na stanowisko starosty wodzisławskiego. Zarówno Tadeusz Chrószcz – wójt Marklowic, jak i Mirosław Szymanek – wójt Mszany, podkreślali duże doświadczenie samorządowe obecnego starosty. Ten z kolei – podobnie jak uczynił to we wszystkich wcześniej odwiedzonych gminach – zapewniał o chęci ścisłej współpracy i wsparciu powiatu dla rozwoju gmin.  Dzisiejsze spotkanie zostało poświęcone ogólnym zagadnieniom i służyło przede wszystkim wymianie informacji o sprawach wymagających pilnego załatwienia lub interwencji. Zarówno w przypadku Marklowic, jak i Mszany samorządowcy umówili się już jednak na spotkania robocze poświęcone konkretnym zagadnieniom.