Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Spotkanie z Jerzym Szafranowiczem - dyrektorem śląskiego oddziału wojewódzkiego NFZ - Powiat Wodzisławski

Spotkanie z Jerzym Szafranowiczem – dyrektorem śląskiego oddziału wojewódzkiego NFZ

„Dostępność świadczeń zdrowotnych w powiecie wodzisławskim w perspektywie polityki NFZ na najbliższe lata” była tematem spotkania, które odbyło się 7 października w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śląskim.

W spotkaniu uczestniczył Jerzy Szafranowicz – dyrektor śląskiego oddziału wojewódzkiego narodowego funduszu zdrowia. Dyrektor od kilku miesięcy odwiedza szpitale na terenie województwa śląskiego.

jerzy1

Dyrektora Szafranowicza poprosiliśmy o odniesienie się do projektu ustawy o tzw. „krajowej sieci szpitali”.

jerzy22

Dyrektora Jerzego Szafranowicza, w imieniu powiatowego samorządu, przywitał wicestarosta Grzegorz Kamiński. Wśród obecnych byli także: przewodniczący rady powiatu wodzisławskiego –  Eugeniusz Wala, członkowie zarządu powiatu: Janina Chlebik – Turek, Danuta Maćkowska, oraz Leszek Bizoń oraz przewodniczący komisji zdrowia i pomocy społecznej rady powiatu wodzisławskiego – Jerzy Grzegoszczyk.

O komentarz do wystąpienia dyrektora Jerzego Szafranowicza poprosiliśmy nową dyrektor PPZOZ – Dorotę Kowalską.

dorota1

Mimo braku pełnej wiedzy o przyszłym finansowaniu powiatowych szpitali dyrektor Dorota Kowalska podkreśla, że ważne są również działania bieżące.

dorota2

Wicestarosta Grzegorz Kamiński zaznaczył, że inicjatywa i organizowanie tego typu spotkań przez Powiat  sprzyja lepszemu omówieniu problemów i ułatwia konsultacje.

Dlatego też do Powiatowego Centrum Konferencyjnego zaproszono także przedstawicieli niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, działających na terenie powiatu wodzisławskiego. Jak się okazało z zaproszenia skorzystało 66 osób z 57 nzoz-ów. Oprócz zadawania pytań podczas prezentacji NFZ, już po części oficjalnej mieli oni także okazję do bezpośredniej rozmowy z dyrektorem Jerzym Szafranowiczem.

Do pobrania: prezentacja przygotowana przez NFZ („Dostęp do świadczeń zdrowotnych w powiecie wodzisławskim w 2015 roku”), przedstawiona na spotkaniu w Powiatowym Centrum Konferencyjnym 7 października 2016 r.