Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Spotkanie wokół najnowszej książki Józefa Musioła pt. "Okrakiem przez wiek" - Powiat Wodzisławski

Spotkanie wokół najnowszej książki Józefa Musioła pt. „Okrakiem przez wiek”

Miejska i Powiatowa biblioteka Publiczna serdecznie na spotkanie wokół najnowszej książki Józefa Musioła pt. "Okrakiem przez wiek"

Spotkanie autorskie Józefa Musioła - plakat

Józef Musioł – ur. 9 stycznia 1933 roku w Połomii, syn Franciszka, uczestnika trzech powstań śląskich na ziemi wodzisławskiej i Marty z Białeckich, także z rodziny powstańczej. Doktor nauk prawnych, sędzia Sądu Najwyższego, dziennikarz, literat, założyciel i przewodniczący Stowarzyszenia Sędziów Sądu Najwyższego w Stanie Spoczynku, były wiceminister sprawiedliwości i działacz Stronnictwa Demokratycznego. W dzieciństwie jeden z najmłodszych łączników Armii Krajowej. Człowiek wielu zainteresowań, autor ponad 30 książek, w tym wielu dotyczących Śląska, niektórych tłumaczonych na języki obce, twórca teatru faktu „Sąd Młodych”. Nazywany ambasadorem Śląska w Warszawie.

18 kwietnia, g.12.oo, sala multimedialna Biblioteki

Serdecznie zapraszamy!