Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Jutro Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych! - Powiat Wodzisławski

Jutro Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych!

Już jutro odbędzie się w Wodzisławiu Śl. jedna z największych imprez sportowo - rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych w regionie. Mowa o Powiatowej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych. Serdecznie zachęcamy do wspólnej zabawy.

Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych odbędzie się w Wodzisławiu Śl. w czwartek 9 czerwca. Początek o godz. 9:30. Będzie to już czternasta edycja imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowo – rekreacyjnych na terenie powiatu wodzisławskiego i należy do największych tego rodzaju imprez w regionie. W jej organizację włącza się nie tylko Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., ale też m.in. Warsztat Terapii Zajęciowej w Gorzycach, Caritas Archidiecezji Katowickiej – WTZ Św. Hiacynta i Franciszek w Wodzisławiu Śląskim czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu Śląskim. Podobnie jak w latach poprzednich, sportowcy będą rywalizować na terenie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Pszowskiej 92.

Dla uczestników Olimpiady zaplanowano 13 indywidualnych konkurencji sportowych: bieg sprinterski na 30 metrów, pchnięcie kulą, rzut piłką palantową na odległość, skok w dal z miejsca, slalom z piłką, strzały do bramki, rzut piłką lekarską, bieg z przeszkodami, rzuty do puszek, rzuty woreczkami do celu, rzuty do tarczy, podnoszenie ciężarka oraz rzuty do kosza. Oprócz konkurencji sportowych na zawodników będzie czekało mnóstwo dodatkowych atrakcji m.in.: występy grup artystycznych przygotowane i prowadzone przez Fundację Teatru Wodzisławskiej Ulicy, występ Fundacji Muzycznej Orkiestry KWK im. W. Kamczyka, malowanie twarzy, poczęstunek, a także medale dla każdego uczestnika zawodów, drużynowy pamiątkowy dyplom oraz puchar.

Jak w każdej rywalizacji sportowej istotnym elementem jest publiczność, która zachęci uczestników Olimpiady do walki, doda sił i zadba o dobrą i przyjazną atmosferę na stadionie. Z tego powodu zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu, zwłaszcza rodziny z dziećmi do kibicowania zawodnikom. Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych to bowiem nie tylko impreza sportowa, ale prawdziwe święto integracji społecznej.

A tak wyglądała Olimpiada w latach wcześniejszych: