Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Śpiewasz? Weź udział w festiwalu „Zostań idolem” - Powiat Wodzisławski

Śpiewasz? Weź udział w festiwalu „Zostań idolem”

Po raz piąty w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprezentują się młodzi, zdolni soliści z wodzisławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wszystko za sprawą Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego „Zostań idolem”, który odbędzie się 10 listopada o godz. 17:00.

Plakat - zostań idolem

Celem imprezy jest wyłonienie szczególnie uzdolnionych wokalistek i wokalistów, odkrywanie talentów i osobowości scenicznych oraz rozwijanie wokalnych umiejętności.

Młodych artystów oceniać będzie jury w następujących kategoriach: klasy I-IV, klasy V-VIII, szkoły ponadpodstawowe. Punktowane będą nie tylko umiejętności wokalne, ale także dykcja, intonacja, muzykalność, interpretacja tekstu i ogólny wyraz artystyczny. Solistki i soliści będą mieli okazję zaprezentować utwór w dowolnym języku z podkładem muzycznym lub z akompaniamentem instrumentalnym. Aby wziąć udział w imprezie, należy do 2 listopada wysłać kartę zgłoszeniową na adres: a.kozielska@wck.wodzislaw.pl.

– Zachęcamy do nieodkładania wysyłania zgłoszeń na ostatni moment, gdyż decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba uczestników jest ograniczona – mówią organizatorzy.

Wszelkich informacji na temat przedsięwzięcia udziela Dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 wew. 28). Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie, który wraz z kartą zgłoszeniową można pobrać na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl.

Organizatorem piątej edycji Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego „Zostań idolem” jest Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Danuta Olejniczak-Paterek, pomysłodawczyni imprezy.