Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Spektakl taneczny „Prawdziwa historia” dla widowni szkolnej - Powiat Wodzisławski

Spektakl taneczny „Prawdziwa historia” dla widowni szkolnej

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza uczniów kl. VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych na najnowszy spektakl Teatru Tańca Memento zatytułowany „Prawdziwa historia”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 9 kwietnia o godz. 10:00 i 12:00.

Spektakl taneczny „Prawdziwa historia” - plakat

„Prawdziwa historia” to widowisko taneczne oparte na znanych bajkach i baśniach. Tancerze Teatru Tańca Memento zabiorą widzów w ekscytującą podróż przez świat ludzkich emocji. Opowiedzą różne historie, nawiązując do znanych bajek, a w każdej z nich będzie można przejrzeć się jak w lustrze – znaleźć swoje odbicie i swoją historię.
– Jeśli nasze życie jest bajką, to pytanie brzmi: jaką postać gramy? Jeśli nie znamy swojej roli, to gramy starą, nieprawdziwą opowieść, kogoś kim nigdy nie byliśmy. A więc jaka jest prawdziwa historia? Tego dowiecie się już 9 kwietnia – mówi Małgorzata Karwot, reżyser i główny choreograf przedstawienia.

Efekty specjalne, gra świateł, kostiumy, przejmująca muzyka i wspaniały taniec – to wszystko czego widzowie mogą się spodziewać po spektaklu Memento.
– Serdecznie zapraszam na „Prawdziwą historię” Teatru Tańca Memento. Przedstawienia tej grupy są zawsze wspaniałym widowiskiem, które dostarcza publiczności niesamowitych wrażeń i emocji. Jestem przekonana, że tym razem będzie równie wspaniale – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Teatr Tańca Memento działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 2007 r. Zrzesza dzieci od piątego roku życia, po tancerzy do 25 roku życia. Memento specjalizuje się w szeroko pojmowanym tańcu współczesnym, wykorzystując elementy street dance i experimental. Swoje choreografie i pomysły łączą w taneczne spektakle. Memento ma na swoim koncie kilkanaście przedstawień, m.in. „Przebudzenie”, „Machina”, „Dziecko Lasu”, „Wojownik światła”, „Szepty”, „Sekrety morza”, „Mały i Duży Książę”, „Dialog”, „Zwier(z)ciadło”, „Białe piórko”, „Murowany świat”, „NIEbo”, „poMOC”, „Czego uczą nas gwiazdy”.

Spektakl został przygotowany przez najstarszą grupę Teatru Tańca Memento. Instruktorami grupy są Małgorzata Karwot i Karolina Leśniewska. Spektakl zatańczą: Wiktoria Czaplak, Natalia Knesz, Gosia Karwot, Paulina Kotowska, Karolina Leśniewska, Emilia Patas, Mateusz Soboszek, Alicja Bańczyk, Vanessa Pawlusińska oraz Diana Illichova. Głosu narratorowi użyczyła: Justyna Baczyńska. Scenografię wykonali: Adam Danek, Dariusz Włoszczyk oraz Mariusz Grudecki. Realizatorem światła jest: Radosław Bujok. Za dźwięk odpowiada: Sebastian Załęski.