Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Spektakl dla dzieci „Czego uczą nas gwiazdy” dla szkół i przedszkoli - Powiat Wodzisławski

Spektakl dla dzieci „Czego uczą nas gwiazdy” dla szkół i przedszkoli

Czy gwiazdy mogą nas czegoś nauczyć? Odpowiedź na to pytanie znajdą przedszkolaki i uczniowie klas I – III szkół podstawowych już 19 czerwca o godz. 10:00. Wtedy bowiem na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury wystąpią tancerze Teatru Tańca Memento w bajkowym spektaklu „Czego uczą nas gwiazdy” w reżyserii Małgorzaty Karwot.

plakat - memento dzieci

Piękne stroje, światło, urzekająca muzyka, taniec i znakomita gra aktorska dzieci to wszystko, czego możemy się spodziewać po premierze najnowszego spektaklu Teatru Tańca Memento. Jest to bajka o wędrówce i poszukiwaniu właściwej drogi do domu, pełna emocji, metafor i cennych wskazówek.

– Tym razem do Wodzisławskiego Centrum Kultury zapraszam młodych widzów. Jestem przekonana, że będzie to wspaniałe przeżycie dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Memento za każdym razem ujmuje widzów pięknymi, scenicznymi obrazami, muzyką i wspaniałym tańcem. Tak będzie i tym razem – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Teatr Tańca Memento działa w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA i przygotowuje spektakle w różnych stylach tanecznych. Grupa specjalizuje się w tańcu współczesnym, experimental z elementami street dance.

• Koncepcja światła: Radosław Bujok
  • Muzyka i dźwięk: Sebastian Załęski
  • Kostiumy: Hanna Sekuła i Jadwiga Pławna
  • Tancerze: Amelia Cudok, Lena Dzumyk, Lara Hosaniak, Oliwia Jordan, Wiktoria Jordan, Anna Khomyn, Ula Klimek, Milena Kubik, Alicja Mrozik, Maja Patas, Pola Pielorz, Liliana Przybyszewska, Oliwia Reguła, Marta Słupek, Malwina Smyczek, Zofia Typek, Maja Wojtania, Antonia Zagola

Bilety w cenie 15 zł można rezerwować mailowo pod adresem: piak@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat spektaklu udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 w. 28).