Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Skorzystaj z oferty Inkubatora NGO - Powiat Wodzisławski

Skorzystaj z oferty Inkubatora NGO

Masz pytania związane z prowadzeniem organizacji? Chcesz podzielić się doświadczeniami, rozwinąć i usprawnić działalność? Skorzystaj z Inkubatora Ekonomii Społecznej, który działa w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

Inkubator Ekonomii Społecznej działa w ramach projektu pn.: „Inkubator Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego”, realizowanego w partnerstwie z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika, Miastem Żory – Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych, Powiatem Rybnickim, Miastem Rybnik, Powiatem Raciborskim oraz Miastem Jastrzębie-Zdrój.

Co to jest Inkubator?

Inkubator to kompleksowe wsparcie dla podmiotów ekonomii społecznej. Ma on służyć organizacjom pozarządowym, prowadzącym działalność pożytku publicznego, stowarzyszeniom, klubom, fundacjom, zakładom aktywności zawodowej, warsztatom terapii zajęciowej, organizacjom kościelnym, spółdzielniom pracy, kołom gospodyń wiejskich oraz osobom indywidualne zainteresowanym założeniem takiej organizacji. Uczestnicy i uczestniczki Inkubatora zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania swoją organizacją i planowania jej rozwoju.

Z czego skorzysta Twoja organizacja?

Inkubator czyli miejsce, w którym organizacje mają możliwość bezpłatnego skorzystania z ogólnodostępnych sprzętów biurowych, takich jak: komputery, drukarka, ksero, ale także z pomocy w zakresie m.in. zakładania podmiotów, formalno-prawnych aspektów funkcjonowania w sektorze ekonomii społecznej, zarządzania organizacją, pozyskiwania źródeł finansowania działalności czy przygotowania i rozliczania projektów społecznych. Ponadto mogą skorzystać ze szkoleń oraz porad specjalistycznych, np. księgowych, marketingowych czy też prawnych.

Warunkiem przystąpienia do projektu jest złożenie deklaracji uczestnictwa. – Z dnia na dzień coraz więcej organizacji składa deklarację co znaczy, że są chętne do korzystania z usług Inkubatora. Przedstawiciele organizacji brali już także udział w pierwszych szkoleniach w ramach projektu – mówi koordynatorka projektu, Barbara Jasińska – Musik

Zachęcamy zatem do wypełnienia odpowiedniego formularza i skorzystania z oferty Inkubatora. Więcej informacji na temat projektu oraz niezbędne dokumenty do pobrania można znaleźć w zakładce „Inkubator Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego” – przejdź

Biuro Inkubatora znajduje się na parterze budynku Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. przy ul. Pszowskiej 92 a (w byłych pomieszczeniach Warsztatów Terapii Zajęciowej, wejście od strony kasy).
Dane kontaktowe doradcy:
tel.: (32) 453 99 83;