Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rada Powiatu Wodzisławskiego II kadencji: 2002-2006 - Powiat Wodzisławski

Rada Powiatu Wodzisławskiego II kadencji: 2002-2006

Wybory do Rady Powiatu II kadencji odbyły się 27 października 2002 roku. Rada ukonstytuowała się na I sesji – 18 listopada 2002 roku.

Na pierwszym posiedzeniu wybrano przewodniczącego rady, dwóch wiceprzewodniczących, a także starostę, wicestarostę i pozostałych członków zarządu.

Rada Powiatu Wodzisławskiego II kadencji liczyła 27 radnych.

Skład Rady Powiatu II kadencji:

• Przewodniczący Rady: Eugeniusz Wala
  • Wiceprzewodnicząca: Krystyna Szymiczek
  • Wiceprzewodniczący: Adam Gawęda

Bańczyk Eugeniusz, Cogiel Edyta, Cybułka Piotr, Danielczyk Eugeniusz, Durczok Grażyna, Grzywacz Kazimierz, Hlubek Marian, Kania Andrzej, Konieczny – Freund Bożena, Korbica Andrzej, Kowalski Mieczysław, Majcherek Damian, Małecki Stanisław, Materzok Jan, Rączka Bożena, Rosół Jerzy, Skatuła Tadeusz, Skupień Ireneusz, Sobala Tadeusz, Szczęsny Jarosław, Szulik Stanisław, Szymanek Mirosław, Tomanek Antoni, Żywina Józef.

W II kadencji Rady Powiatu Wodzisławskiego funkcjonowało 7 komisji stałych.

Rada Powiatu obradowała na 50 sesjach, podjęła 636 uchwały.

Członkowie Zarządu Powiatu II kadencji:

• Przewodniczący Zarządu – Starosta Jan Materzok
  • Wicestarosta – Józef Żywina
  • Etatowy członek Zarządu – Andrzej Kania
  • Członkowie Zarządu: Grażyna Durczok, Mirosław Szymanek, Marian Hlubek (do 2005 r.)

Pozostali członkowie kierownictwa:

• Skarbnikiem Powiatu była Irena Szczeponek, od 2003 roku Mariusz Rakowski,
  • Sekretarzem Powiatu był Zbigniew Seemann.