Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rydułtowskie Centrum Kultury Feniks Zaprasza na spektakl teatru tańca "Wolne Ciała" - Powiat Wodzisławski

Rydułtowskie Centrum Kultury Feniks Zaprasza na spektakl teatru tańca „Wolne Ciała”

WOLNE CIAŁA to spektakl teatru tańca Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. To transowa podróż rozpoczynająca się od rebelianckich, tricksterskich gestów i teatru pamięci indywidualnych ciał. Taneczny krąg staje się przestrzenią poruszania emocji, celebracji władzy ciał i władzy nad ciałami.

wolne ciała - spektakl teatralny RCK

Hybrydowa sceniczna forma otwiera się na groteskę, a tragedia i komedia łączę się ze sobą. Oddając się wirowi społecznych tańców, ciała zmieniają się we wspólnotowym, uzdrawiającym doświadczeniu. Przy dźwiękach granej na żywo muzyki perkusyjnej WOLNE CIAŁA grzmią, wibrują i dźwięczą. Zanurzone w intensywności choreografii oddają się przestrzeni, poszerzają granice własnej skóry, zwiększają swoją skalę. WOLNE CIAŁA uaktywniają polityczną siłę cielesnej mobilizacji płynącej z lędźwi i kropel potu. W rytmie transowej perkusji przywołujemy taniec, który nawiedza i transformuje nasze ciała. Nasz indywidualny demoniczny cień spotyka się w kolektywnym zgromadzeniu, by poprzez wspólny ruch karmić to, co w nas samych budzi lęk.

Jesteśmy w otwartości doświadczania, w poruszeniu i pożądaniu, w nagłej zmianie wyrazu twarzy, w załamaniu się języka i głosu. Śmiech i płacz upodabniają się do siebie. Ostatecznie wybieramy śmiech, ekstrawagancką, irracjonalną, niepohamowaną siłę, która, jak pisał Nietzsche, igra ze wszystkim, co dotąd święte, z dobrym, nietykalnym, boskim.

OBSADA

Marta Ziółek – kreacja, koncept i choreografia
Dominika Kimaty – kreacja i performans
Karolina Kraczkowska – kreacja i performans
Oskar Malinowski – kreacja i performans
Aleksandra Osowicz – kreacja i performans
Gierogij Puchalski – kreacja i performans
Ana Szopa – kreacja i performans
Rob Wasiewicz – kreacja i performans
Bruno Jasieński – perkusja

Miejsce: Rydułtowskie Centrum Kultury “Feniks”
Data: 4 października 2023
bilety: 25 zł/normalny, 20 zł/ulgowy
BILETY

Spektakl dla osób dorosłych.

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

Pokazy spektakli TEATR POLSKA trwają od 1 września do 30 listopada 2023 r.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl i www.facebook.com/TeatrPolska