Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rydułtowska biblioteka świętuje 70. urodziny - Powiat Wodzisławski

Rydułtowska biblioteka świętuje 70. urodziny

Dzisiaj w Bibliotece Publicznej Miasta Rydułtowy im. Henryka Mikołaja Góreckiego miały miejsce uroczystości związane z jubileuszem 70-lecia placówki, a także zakończenia remontu książnicy.

70-lecie biblioteki w Rydułtowach

Z „urodzinowymi” życzeniami i gratulacjami do bibliotekarzy przybyli m.in. starosta Ireneusz Serwotka oraz wicestarosta Danuta Maćkowska i członek zarządu powiatu Janina Chlebik – Turek. W okolicznościowym liście gratulacyjnym starosta podkreślił, że rydułtowska biblioteka już od dawna nie jest zwyczajną wypożyczalnią książek, ale przestrzenią Kultury przez wielkie „K”. Nie ma bowiem miesiąca, aby w jej murach nie odbywały się różnorakie przedsięwzięcia kulturalne. – Chciałbym więc, aby ten jubileusz stał się okazją do podziękowania Pani Dyrektor, a także wszystkim byłym i obecnym pracownikom placówki za ich codzienną, czasem pewnie niedocenianą, pracę. Wasza działalność przyczynia się do zapewnienia wszystkim mieszkańcom równego dostępu do dóbr kultury i wiedzy. Niech ten wspaniały Jubileusz 70-lecia Biblioteki będzie więc okazją do wyrażenia naszego szczerego uznania dla wszystkich osób zaangażowanych w misję Biblioteki. Dziś bowiem trudno przecenić jej rolę dla lokalnego środowiska – napisał starosta.