Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ruszają prace na 1 Maja w Gołkowicach - Powiat Wodzisławski

Ruszają prace na 1 Maja w Gołkowicach

We wtorek, 25 czerwca, rozpoczną się prace drogowe na ul. 1 Maja w Gołkowicach. W ramach inwestycji zaplanowano przebudowę odcinka o długości 687 mb - od skrzyżowania z ul. Strażacką do skrzyżowania z ul. Piotrowicką.

Jezdnia, droga połatana, z boku białe i czerwone barierki plasttikowe

W pierwszej kolejności wykonywane będą prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu, wprowadzone będzie wahadłowe sterowanie ruchem pojazdów.

W ramach zadania wykonana zostanie przebudowa jezdni wraz z przebudową chodnika i odwodnienia drogi oraz przebudową kolidujących słupów. Wykonana zostanie także sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych w rejonie szkoły. Wartość inwestycji wyniesie blisko 5,6 mln zł. Powiat Wodzisławski na realizację zadania pozyskał dofinansowanie z „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg” w wysokości 3,3 mln zł. Wkład własny zostanie sfinansowany z budżetów Powiatu Wodzisławskiego i Gminy Godów. Realizacja zadania ma się zakończyć w czerwcu roku następnego.

To kolejny odcinek

Przypomnijmy w czerwcu 2023 roku do użytku został już oddany ponad 300 metrowy zmodernizowany odcinek ul. 1 Maja w Gołkowicach – od skrzyżowania z ul. Celną do skrzyżowania z ul. Strażacką. Koszt tamtej inwestycji wyniósł ponad 2 mln zł, z czego połowę stanowiły środki pozyskane przez Zarząd Powiatu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny sfinansowany został z budżetów Powiatu Wodzisławskiego i Gminy Godów.