Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rusza remont ul. Powstańców Śląskich w Syryni - Powiat Wodzisławski

Rusza remont ul. Powstańców Śląskich w Syryni

Jutro, 12 marca rozpocznie się remont drogi powiatowej nr 5053S, czyli. ul. Powstańców Śląskich w Syryni. Zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, polegają na połówkowym zajęciu jezdni. Zadanie będzie realizowane etapami na odcinkach długości ok. 200 mb przy zastosowaniu sygnalizacji świetlnej wahadłowej.

Zbliżenie na drogę, na roku stoi kapliczka

Remont obejmie odcinek od rejonu skrzyżowania z ul. Bukowską (DW 936) do rejonu Szkoły Podstawowej im Romana Dworczaka i dr Anny Wróbel – długość odcinka 835 mb. Planuje się, że tymczasowa organizacja ruchu będzie się odbywać do końca maja tego roku.

Wykonawcą robót jest firma Bauvip Sp. o.o. z Marklowic. Wartość inwestycji wynosi 1 530 000 zł (niemal 843 tys. zł stanowi dofinansowanie z RFRD, resztę po połowie pokrywają gmina Lubomia oraz Powiat Wodzisławski).