Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rusza kolejna edycja "Szkoły dla Rodziców" - Powiat Wodzisławski

Rusza kolejna edycja „Szkoły dla Rodziców”

Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie zaprasza na kolejną edycję zajęć „Szkoły dla Rodziców”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 października.

Celem zajęć jest zwiększenie umiejętności wychowawczych oraz zmiana postaw wychowawczych rodziców na takie, które by zapobiegały lub minimalizowały wystąpienie zachowań problemowych/ryzykownych dzieci młodzieży. Program „Szkoła dla Rodziców” jest realizowany w formie 10 cotygodniowych spotkań warsztatowych. Zajęcia zawierają krótkie omówienia tematów, a przede wszystkim ćwiczenia (np. debaty, odwołania do doświadczeń z własnego dzieciństwa). Cennym elementem edukującym jest również wymiana doświadczeń rodzicielskich między uczestnikami oraz tzw. praca domowa, czyli praktyczne zastosowanie w domu, w relacji z dzieckiem, nabytych w trakcie zajęć umiejętności.

Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności wychowawczych i komunikacyjnych oraz rozwiązywanie konfliktów przez rodzica.

Pierwsze zajęcia odbędą się 1 października 2019 r.w siedzibie Powiatowego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ul. Wałowa 30, Wodzisław Śl.

Kontakt i zapisy: 32 455 60 32 (liczba miejsc ograniczona; zapisy do 27 września 2019 r.)