Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rozpoczyna się nabór wniosków o doposażenie stanowiska pracy - Powiat Wodzisławski

Rozpoczyna się nabór wniosków o doposażenie stanowiska pracy

Trwa nabór wniosków o przyznanie środków Funduszu Pracy z rezerwy ministra na wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego do 30 roku życia.

W związku z przyznaniem dodatkowych środków FP z rezerwy ministra w kwocie 180 tys. zł, Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim ogłasza nabór wniosków na wyposażenie lub doposażenie 10 stanowisk pracy dla skierowanego bezrobotnego do 30 roku życia. Maksymalna wysokość refundacji jednego stanowiska pracy to 18 tys. zł.

Kompletne i prawidłowo wypełnione wnioski będzie można składać w siedzibie urzędu pracy w pokoju 33 , II piętro (sekretariat) w dniach od 27.08.2012 r. do 29.08.2012 r. Wybór wniosków do realizacji nastąpi w drodze konkursu.

Ocena złożonych wniosków będzie odbywała się w 2 etapach:

1 etap: ocena formalna wniosku

W pierwszym etapie wniosek będzie sprawdzany w oparciu o kryteria oceny formalnej (karta oceny formalnej). Ocenie merytorycznej zostaną poddane tylko te wnioski, które pozytywnie przejdą ocenę formalną. Weryfikacji wniosku pod kątem prawidłowości jego wypełnienia oraz kompletności urząd dokona po złożeniu wniosku w urzędzie pracy.

2 etap: ocena merytoryczna wniosku

Ocenę merytoryczną wniosków przeprowadzi Komisja ds. opiniowania wniosków w oparciu o zasady oceny merytorycznej. W przypadku, gdy ilość wniosków, które otrzymają ocenę pozytywną będzie większa niż ilość środków finansowych przeznaczonych na te zadanie, refundacja zostanie przyznana tym wnioskodawcom, których wnioski otrzymają największą ilość punktów. W sytuacji uzyskania równej ilości punktów preferowane będą Podmioty, które nie posiadają aktualnie trwających umów lub nie korzystały z refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.

Wnioski, które wpłyną po terminie, niezależnie od daty stempla pocztowego – pozostaną bez rozpatrzenia. Odpowiedzialność za terminowe dostarczenie wniosku spoczywa na wnioskodawcy!!!