Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Kariery - Powiat Wodzisławski

Rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Kariery

Rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Kariery. 14 edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem "Złap za stery do swojej kariery". Jak co roku w akcji czynnie biorą udział powiatowe szkoły i jednostki: Powiatowy Urząd Pracy oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Granatowo-niebieski plakat. U góry napis: Złap za stery do swojej kariery. Na dole: XIV Ogólnopolski Tydzień Kariery.

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, która ma na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Tegoroczna oferta wydarzeń jest skierowana do młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych – planującej swoją dalszą edukację, jak i młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych – szukającej swojego miejsca na rynku pracy. W ramach Tygodnia Kariery przygotowano ciekawe warsztaty z tematyki planowania swojej przyszłości edukacyjnej i zawodowej.

Co w powiecie?

Do ogólnopolskiej akcji aktywnie włączyły się powiatowe placówki oświatowe, które od dziś goszczą u siebie uczniów ze szkół podstawowych. Od rana np. uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim wgłębiali swoich młodszych kolegów m. in. w tajniki pracy analityka czy mechatronika. Zajęcia miały formę pokazową i  warsztatową, dzięki czemu młodzież mogła spróbować jak się lutuje czy obsługuje robota NAO.  W Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim uczniowie poznawali nowoczesne źródła energii czy tajniki projektowania w budownictwie. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie wyszedł z ofertą warsztatów fryzjerskich, mechanicznych i graficznych. Kolejne powiatowe szkoły na następne dni Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zaplanowały między innymi warsztaty z zakresu projektowania i stylizowania ubrań, warsztaty w pracowni gastronomicznej, fotograficznej, zajęcia dziennikarskie, komputerowe czy warsztaty z doradcą zawodowym.

Powiatowy Urząd Praca stawia na spotkania online

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim przygotował ciekawe warsztaty z tematyki planowania swojej przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku w formie online. Dzięki tej formule z treściami przekazywanymi przez prowadzących można dotrzeć do większej liczby odbiorców.

Plakat z napisem: 17 października - spotkanie online dla młodzieży ostatnich klas szkół podstawowych. Na plakacie także duży prom i dziewczyna w kapeluszu.

Warsztaty każdego dnia rozpoczynają się o godz. 8.00
  • 17.10. 22 r.  Zaokrętowanie
    • spotkanie online dla młodzieży ostatnich klas szkół podstawowych
  • 18.10.22 r.  Kotwice kariery
    • spotkanie online dla młodzieży szkół ponadpodstawowych
  • 19.10.22 r.   Patent na CV
    • CV bez tajemnicspotkanie online dla młodzieży szkół ponadpodstawowych
  • 20.10.22 r.   Głęboka woda
    • rekrutacja online nie taka straszna
    • spotkanie online dla młodzieży szkół ponadpodstawowych
  • 21.10.22 r.   Latarnia morska
    • zaplanuj swoją przyszłość – porozmawiaj indywidualnie z doradcą zawodowym.

Link do udziału w spotkaniu można otrzymać pisząc pod adres: poradnictwo@pup-wodzislaw.pl

Ogólnopolski Tydzień Kariery trwa od 17 do 21 października. W powiecie wodzisławskim za jego koordynację odpowiada Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.