Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ranking Gmin i Powiatów rozstrzygnięty! Powiat Wodzisławski 4 w województwie śląskim! - Powiat Wodzisławski

W Rankingu powiatów polskich w 2011 roku Powiat Wodzisławski zakończył rywalizację uzyskując 20435 punktów i zajmując 4 miejsce w województwie śląskim. Tym samym utrzymał dobrą pozycję z 2010 roku. Natomiast, w skali kraju Powiat poprawił poprzedni wynik i znalazł się na wysokiej – 34 pozycji (9 miejsc wyżej, niż poprzednio).

Mimo, iż nie uzyskano najwyższego miejsca, to ten wynik jest dla Powiatu powodem do dumy, potwierdzeniem słuszności wyborów i starań, a jednocześnie zachętą i mobilizacją do dalszej pracy nad ciągłym doskonaleniem i podnoszeniem jakości usług.

Przypominamy, iż Ranking organizowany jest przez Związek Powiatów Polskich od 2003 roku i jest jedynym rankingiem samorządów zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Ranking prowadzony jest w podziale na cztery kategorie jednostek samorządu terytorialnego:
– powiaty,
– miasta na prawach powiatu,
– gminy miejskie i miejsko-wiejskie,
– gminy wiejskie.

Eksperci oceniają samorządy według kilkudziesięciu kryteriów, a kolejność w Rankingu uzależniona jest od osiąganych i zgłaszanych na bieżąco zrealizowanych projektów i wyników uzyskanych w ocenianych obszarach działalności. Podstawą oceny jednostek samorządu terytorialnego są podejmowane przez nie działania na rzecz budowy społeczeństwa informacyjnego, przedsięwzięcia promocyjne, dziania na rzecz poprawy jakości obsługi mieszkańca, wdrażanie rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych.