Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Radni powiatowej "Wspólnoty Samorządowej" z pomocą dla szpitala - Powiat Wodzisławski

Radni powiatowej „Wspólnoty Samorządowej” z pomocą dla szpitala

Dziesięcioro radnych Klubu "Wspólnota Samorządowa", funkcjonującego w Radzie Powiatu Wodzisławskiego, przeprowadziło we własnym gronie prywatną zbiórkę pieniędzy na rzecz Szpitali w Wodzisławiu Śl. i w Rydułtowach w celu wsparcia walki z koronawirusem.

dwie dłonie jedna nad drugą w geście ofiarowania

Każdy z radnych należących do Klubu: Robert Wala, Gabriela Kiełkowska, Leszek Bizoń, Adam Krzyżak, Roman Marcol, Kornelia Newy, Tadeusz Skatuła, Czesława Somelik, Józef Sosnecki, Jan Zemło dokonał dobrowolnej darowizny na rzecz szpitala w kwocie 2000 zł każdy. W sumie dało to 20 000 zł.

Za wsparcie Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. serdecznie dziękujemy.

Jednocześnie zachęcamy do pomagania naszym szpitalom poprzez wpłaty na konto:

z dopiskiem „wsparcie na rzecz walki z koronawirusem”

Przypominamy też o zbiórce, jaką na rzecz Szpitali w Wodzisławiu Śl. i w Rydułtowach prowadzi Caritas Archidiecezji Katowickiej. Wszyscy, którzy chcieliby pomóc, mogą tego dokonać poprzez wpłatę na konto:

z dopiskiem: „darowizna na rzecz walki z koronawirusem”.

PPZOZ na co dzień niesie pomoc tysiącom pacjentów z regionu. Nadal chce to robić skutecznie i bezpiecznie, ale w obecnej sytuacji epidemiologicznej jest to utrudnione. Potrzeby szpitali rosną z dnia na dzień, a możliwości finansowe są bardzo ograniczone. Szpitale obciążone są wysokimi kosztami związanymi z zakupem dodatkowych środków ochrony indywidualnej, środków ochrony oraz sprzętu medycznego.

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz personel pomocniczy są na pierwszej linii frontu walki o zdrowie i życie pacjentów, a teraz odbywa się to w wyjątkowo stresujących i trudnych warunkach. Jeśli chcielibyście wesprzeć ich w tych działaniach, okazać solidarność to bardzo serdecznie o to prosimy.

Zawalczmy wspólnie o wyposażenie naszych lekarzy, pielęgniarek i pozostałych pracowników naszego szpitala!