Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski RADLIN: WYSTAWA MALARSTWA JANA ŚLIŻEWSKIEGO - Powiat Wodzisławski

RADLIN: WYSTAWA MALARSTWA JANA ŚLIŻEWSKIEGO

Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Jana Śliżewskiego, która odbędzie się 1 lutego o godzinie 18:00 (piątek).

wystawa malarstwa Jana Śliżewskiego

Urodzony w 1938 roku mieszkaniec Radlina, emerytowany górnik Kopalni “Marcel”. Przepracował przeszło 30 lat pod ziemią jako górnik strzałowy.

Zajmuje się malarstwem od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Swoje zainteresowania rozwijał w Zespole Twórców Nieprofesjonalnych “Oblicza”.

Znamy twórczość Jana Śliżewskiego poświęconą pracy górniczej a także tworzone z dbałością o szczegóły  obrazy dawnego Radlina i okolic w których utrwala śląskie zwyczaje i tradycje. Jednak, w dorobku twórczości artysty znajdziemy również znakomite studia z natury

będące świadectwem wielkiej wrażliwości, ciekawości świata, prace o filozoficznym i egzystencjalnym charakterze a także zaświadczające o wnikliwości obserwacji i poczuciu humoru. Niespokojny, twórczy duch Jana Śliżewskiego nie pozwala mu poprzestać na malarstwie, tworzy on również małe formy rzeźbiarskie, jest kolekcjonerem, twórcą „ogrodu pamięci”w którym znajdują miejsce dawne przedmioty.

Artysta ma na swoim koncie liczne wystawy, nagrody i wyróżnienia za twórczość malarską /m.in. w Ogólnopolskim Konkursie im.P. Wróbla/a także uhonorowany  wieloma wyróżnieniami za zasługi dla kultury, m.in. nagroda “Zasłużony dla miasta Rybnika”, “Nagroda Prezydenta miasta Rybnika”, wyróżnienie “Quality” Burmistrza Miasta Radlin i wiele innych.

Prace artysty znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i muzealnych, obecna wystawa jest prezentacją różnorodnych tematów i technik, wiele prac będzie prezentowanych po raz pierwszy.