Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski RADLIN: CZARNA KOMEDIA W MOK RADLIN - Powiat Wodzisławski

RADLIN: CZARNA KOMEDIA W MOK RADLIN

Miejski Ośrodek Kultury w RadlInie zaprasza 16.10.2021 r., o godz. 18.00 na "Czarną Komedię" Pettera Shaffera w wykonaniu Radlińskiego Studia Teatralnego.

plakat - Czarna komedia w MOK Radlin

Jednoaktowa farsa brytyjskiego dramatopisarza Pettera Shaffera . Jest jedną z najczęściej grywanych komedii na świecie. Została przełożona na kilkadziesiąt języków.

Fabuła:
Do mieszkania młodego rzeźbiarza ma przyjść z wizytą bogata kolekcjonerka dzieł. Artysta „pożycza” pod nieobecność sąsiada jego ekskluzywne meble, aby zrobić dobre wrażenie na milionerce. Gdy przygotowania dobiegają końca, nagle gaśnie światło. Akurat w tym momencie zaczynają napływać goście. Awaria wywołuje lawinę niespodziewanych zdarzeń. W ciemnościach spotykają się wszyscy oczekiwani oraz kilku, dość niespodziewanych gości.

Komizm Czarnej komedii polega na odwróceniu sytuacji – gdy na scenie GAŚNIE ŚWIATŁO, aktorzy poruszają się swobodnie, a kiedy ZAPALAJĄ SIĘ REFLEKTORY, wszyscy poruszają się po omacku.

Autor:

CLEA- Kamila Serafin
SCHUPPANZIGH- Daria Zychma
BAMBERGER- Anna Maj

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS”

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie.

Zapraszamy!