Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przyjdź na bezpłatną mammografię w Połomi - Powiat Wodzisławski

Przyjdź na bezpłatną mammografię w Połomi

Zapraszamy wszystkie panie w wieku od 50 do 69 lat na darmowe badania mammograficzne.

Z bezpłatnej mammografii mogą skorzystać panie z roczników 1944 – 1963, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanego takiego badania. Darmowe prześwietlenie będzie można wykonać 14 marca br. w Połomi, na ul. Szkolnej 17a (przy krytej pływalni).

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, gdyż w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi. Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

Rejestracja pod numerami tel.: 58/ 666 2 444, 801 080 00 lub na stronie internetowej: www.rejestracja.fado.pl.

Rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 9.00 – 15.00. Panie są proszone o zabranie ze sobą dowodu osobistego i zdjęcia z poprzednich badań mammograficznych (jeśli posiadają).

Panie nie objęte programem profilaktycznym mogą wykonać badanie odpłatnie – na podstawie zaświadczenia lekarskiego. Na każdą z pań czeka upominek. Mammografię finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.