Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przetarg na przebudowę skrzyżowania Pszowskiej z Górniczą - Powiat Wodzisławski

Przetarg na przebudowę skrzyżowania Pszowskiej z Górniczą

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 933 (ul. Pszowska) z drogą powiatową 5000S (ul. Górnicza) w Wodzisławiu Śląskim. Oferty można składać do piątku, 28 czerwca br. do godz. 9:00.

Samochody stojące w korku

Szczegółowe informacje nt. przetargu można znaleźć na stronie zakupowej ZDW w Katowicach [otwiera się w nowym oknie].

Przebudowa jednego z kluczowych i najbardziej ruchliwych skrzyżowań w tej części Wodzisławia Śląskiego jest ważną inwestycją, która udrożni ruch i poprawi bezpieczeństwo kierowców. Zgodnie z ogłoszeniem przetargowym opublikowanym na platformie zakupowej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach zakres robót obejmie przebudowę skrzyżowania ulic Pszowskiej z Górniczą w Wodzisławiu Śląskim oraz przebudowę infrastruktury wodociągowej, elektroenergetycznej, teletechnicznej, gazowej, kanalizacji deszczowej i ogólnospławnej oraz oświetlenia drogowego.

Pokłosie październikowego spotkania

W październiku ubiegłego w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie władz powiatowych, miejskich i wojewódzkich. Spotkanie było efektem kilkumiesięcznych rozmów pomiędzy starostą wodzisławskim Leszkiem Bizoniem, prezydentem Wodzisławia Śląskiego Mieczysławem Kiecą i wicemarszałkiem województwa śląskiego Krzysztofem Klimoszem. Wytypowano wówczas najbardziej newralgiczne skrzyżowania na terenie powiatu wodzisławskiego – jednym z nich jest skrzyżowanie Górniczej i Pszowskiej. Dzięki rozmowom Powiat Wodzisławski wspólnie z miastem Wodzisławiem Śląskim i z województwem zadeklarowali, że będą realizowali kluczowe inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa. Wykonana została wtedy dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowę, którą przekazano do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Koszt zadania oszacowano na 10 milionów złotych, z czego 20 proc. udziału w kosztach ponoszą Powiat Wodzisławski i miasto Wodzisław Śląski. Inwestycja ma być realizowana w latach 2024-2025.