Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przed nami ostatnie zawody z cyklu „Rower to zdrowie” - Powiat Wodzisławski

Przed nami ostatnie zawody z cyklu „Rower to zdrowie”

W najbliższą niedzielę, 23 sierpnia, na terenie strefy przemysłowej w Rydułtowach (ul. Orlowska) odbędą się trzecie, a zarazem ostatnie Zawody Mistrzostw Powiatu Wodzisławskiego w Kolarstwie „Rower to zdrowie”.

Organizatorem imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy „Feniks” Rydułtowy. Zapisy o godz. 15:00. Ceremonia wręczenia nagród rozpocznie się o 18:15. Wymagany jest sprawny rower i kask, a także pisemna zgoda rodzica na udział w zawodach.W przypadku zawodników licencjonowanych wymagane jest przedstawienie licencji oraz aktualnych badań lekarskich.

Szczegółowy harmonogram imprezy prezentuje się następująco:

• 15.30 – rozgrzewka zawodników na trasie wyścigu
  • 16:00 – wyścigi dzieci na rowerach MTB 2005 i młodsi
  • 16.15 – wyścig żaczków, żaczek 3 x1,2km
  • 16.25 – wyścig młodziczek 5 x 1,2km
  • 16.35 – wyścig młodzików 8 x 1,2km
  • 17.00 – wyścig juniorek młodszych 6 x 1,2 km
  • 17.15 – wyścig juniorów młodszych 12 x 1,2km
  • 18.00 – zakończenie wyścigów
  • 18.15 – wręczenie nagród
  • 18.30 – zakończenie zawodów

Wyścigi zostaną rozegrane zgodnie z przepisami Polskiego Związku Kolarskiego. Długość jednego okrążenia: 1200 m. Przed kolumną zawodników będzie poruszał się pilot. Opieka medyczna będzie dyżurować w okolicach mety i startu. Wyścig zostanie rozegrany przy ruchu całkowicie zamkniętym. Wszystkich uczestników zawodów obowiązują przepisy PZKol.

Więcej informacji w regulaminie (POBIERZ, PDF).

Zawody zostaną rozegrane w ramach projektu współfinansowanego ze środków Powiatu Wodzisławskiego.