Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Poznaliśmy Powiatowych Liderów Przedsiębiorczości '2024 - Powiat Wodzisławski

Poznaliśmy Powiatowych Liderów Przedsiębiorczości '2024

Za nami konkursowa gala Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości. Podczas wydarzenia zorganizowanego przez Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim pod patronatem starosty wodzisławskiego wyróżnienia odebrało kolejnych 10 przedsiębiorców z terenu powiatu wskazanych przez samorządy gminne oraz organizację cechową.

Grupowe zdjęcie uczestników gali przed budynkiem

W tym roku gospodarzem gali była Gmina Lubomia, a patronat nad inicjatywą objęła dodatkowo Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Jak co roku, nagrodzonych zostało 10 firm z terenu powiatu wodzisławskiego, które wykazały się zaangażowaniem, innowacyjnością, rozwojem, prowadzeniem zdrowej konkurencji, aktywnym udziałem w życiu społecznym oraz wprowadzeniem nowych technologii. Wręczenie statuetek odbyło się w Wiejskim Domu Kultury w Nieboczowach. Podczas wręczania nagród laureatom wyświetlane były krótkie filmy prezentujące daną firmę. Były przemówienia, podziękowania i wspólne pamiątkowe zdjęcia. W tym roku tytuły „Powiatowych Liderów Przedsiębiorczości” otrzymali:

1. Rduch Bells & Clocks Grzegorz Klyszcz – nominowany przez Urząd Miasta w Rydułtowach,
  2. Dom Przyjęć Karina s.c. Karina i Krzysztof Płachta – nominowany przez Urząd Miasta w Pszowie,
  3. MITKO sp. z o.o. – nominowany przez Urząd Miasta w Wodzisławiu Śląskim,
  4. PPHU DAK-PLAST Dariusz Lupa – nominowany przez Urząd Gminy w Lubomi,
  5. Kubica Tradycyjne Wyroby Wędliniarskie Łukasz Kubica – nominowany przez Urząd Gminy w Gorzycach,
  6. Usługi Ogólnobudowlane Aleksander Tarnowski – nominowany przez Urząd Gminy w Godowie,
  7. Hurtownia Artykułów Przemysłowych WIR Marian Kozielski – nominowany przez Urząd Miasta w Radlinie,
  8. Zakład Krawiecki „EVELINE” Ewelina Kłosok – nominowany przez Urząd Gminy w Marklowicach,
  9. WINKLER spółka jawna – nominowany przez Urząd Gminy w Mszanie
  10. Piekarnia, Cukiernia, Sklep Spożywczy Adam Wyleżoł, nominowany przez Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim.

Statuetki i pamiątkowe dyplomy wręczał laureatom m.in. starosta Leszek Bizoń wraz ze starszym Cechu Jerzym Waltarem.

Podczas Gali wręczone zostały również statuetki dla byłych włodarzy miast i gmin. Wśród uhonorowanych znaleźli się: Barbara Magiera, była Burmistrz Miasta Radlin, aktualnie Członek Zarządu Powiatu Wodzisławskiego; Tadeusz Chrószcz, były Wójt Gminy Marklowice, aktualnie Przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego; Czesław Krzystała, były Burmistrz Miasta Pszów, aktualnie Wiceprzewodniczący Rady Miasta Pszów.