Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski przekazał 1,5 mln zł na wsparcie szpitali - Powiat Wodzisławski

Powiat Wodzisławski przekazał 1,5 mln zł na wsparcie szpitali

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego zdecydował o udzieleniu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śl., który zgodnie z wrześniową uchwałą Rady Powiatu przejmie w bieżący roku także rydułtowski szpital, preferencyjną pożyczkę w kwocie 1,5 mln zł na wsparcie procesów restrukturyzacyjnych w obu szpitalach.

Zgodnie z uchwałą ZOZ ma czas na spłatę pożyczki do końca 2017 r. Zarząd Powiatu równocześnie nie wykluczył, że w zależności od wyniku finansowego ZOZu pożyczka może zostać umorzona. Decyzja w tej sprawie zapadnie jednak nie wcześniej niż z  końcem bieżącego roku.