Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pomóż ptakom. Odbierz bezpłatną budkę lęgową i powieś w ogrodzie - Powiat Wodzisławski

Pomóż ptakom. Odbierz bezpłatną budkę lęgową i powieś w ogrodzie

Wspólnie z Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. zapraszamy do udziału w wyjątkowej akcji pomocy ptakom. Już niedługo wiosna. Ptaki będą szukały miejsc lęgowych. Wszystkich, którzy chcieliby skrzydlatym przyjaciołom w tym pomóc zachęcamy do odbierania bezpłatnych budek lęgowych.

Drewniana budka lęgowa z wypalonym logo ZPSWR w kształcie uśmiechniętego słonka

Budki są dziełem uczniów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, który zapewnia naukę i pomoc wychowawczą dzieciom i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Powstały podczas warsztatów z rękodzieła.

Kilkadziesiąt sztuk szkoła przekazała do Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. przy ul. Pszowskiej (obiekt, w którym funkcjonuje m.in. Wydział Komunikacji i Transportu), skąd mieszkańcy zainteresowani pomocą ptakom mogą je bezpłatnie odebrać. Budki można wykorzystać wszędzie tam, gdzie rosną drzewa, np. w ogrodach, parkach czy zieleńcach. Są ekologiczne, trwałe i estetycznie wykonane.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji! Liczba sztuk ograniczona!

Kosz pełen drewnianych budek lęgowych z wypalonym logo ZPSWR w kształcie uśmiechniętego słońca