Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Policjanci uczcili swoje święto - Powiat Wodzisławski

Policjanci uczcili swoje święto

Mimo że Święto Policji przypada 24 lipca, w Wodzisławskim Centrum Kultury,  już 17 lipca odbyły się uroczystości związane z obchodami tego święta w naszym powiecie. Funkcjonariusze w czasie wydarzenia odebrali awanse zawodowe, a pracownicy komendy listy gratulacyjne. Policjanci i samorządowcy dziękowali sobie także za dobrą współpracę.

Widok na sale Wodzisławskiego Centrum Kultury. Ludzie siedzą.

W uroczystości udział wzięli funkcjonariusze policji z zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Jackiem Stelmachem, Komendantem Powiatowym Policji w Wodzisławiu Śl. mł. insp. Dariusz Zajda oraz byłymi wodzisławskimi komendantami w stanie spoczynku na czele, parlamentarzyści, samorządowcy, szefowie powiatowych straży, służb i inspekcji, a także pracownicy cywilni policji oraz rodziny policjantów. Władze samorządowe Powiatu reprezentował starosta Leszek Bizoń wspólnie z przewodniczącym rady powiatu Tadeuszem Chrószczem.

Podczas okolicznościowej akademii 60 policjantów odebrało z rąk przełożonych akty nominowania na wyższe stopnie. Podziękowania za wsparcie działań służb trafiły także na ręce pracowników cywilnych policji.

Wśród osób, które złożyły policjantom życzenia z okazji ich święta był także starosta Leszek Bizoń, który wystąpił w imieniu własnym, zarządu powiatu, rady powiatu, jak i pozostałych samorządowców obecnych na sali. Starosta przekazał też na ręce komendanta Dariusza Zajdy list gratulacyjny od władz Powiatu, w którym możemy przeczytać:

Z okazji Święta Policji w imieniu władz Powiatu Wodzisławskiego pragniemy złożyć Panu oraz wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim najserdeczniejsze gratulacje oraz wyrazy uznania za codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w naszym powiecie.

Święto Policji jest doskonałą okazją, aby podziękować za Wasze zaangażowanie, profesjonalizm oraz nieustanną gotowość do niesienia pomocy. Wasza praca wymaga nie tylko ogromnej odwagi, ale także determinacji i poświęcenia. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie i pewnie w codziennym życiu.

Chcielibyśmy również wyrazić szczególne podziękowania za współpracę z Powiatem Wodzisławskim przy organizacji wspólnych wydarzeń i akcji. Wasze wsparcie
i zaangażowanie w inicjatywy organizowane przez Starostwo Powiatowe, zarówno te mające na celu poprawę bezpieczeństwa, jak i te promujące edukację i integrację społeczną, są nieocenione. Dzięki temu udało się zrealizować wiele wartościowych projektów, które przynoszą korzyści całej naszej społeczności.

Życzymy Panu Komendantowi oraz wszystkim funkcjonariuszom zdrowia, wytrwałości i satysfakcji z pełnionej służby. Niech Wasza praca będzie źródłem dumy i zadowolenia, a codzienny trud przynosi wiele sukcesów i uznania ze strony społeczeństwa.