Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pół miliona na zagraniczne staże uczniów "Ekonomika" - Powiat Wodzisławski

Pół miliona na zagraniczne staże uczniów „Ekonomika”

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w lutym 2017r. w akcji 1. – Mobilność uczniów i kadry w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Wodzisławski Zespół Szkół Ekonomicznych pozyskał 115 000 euro na realizację zagranicznych staży dla uczniów.

Kolejny już raz wodzisławski „Ekonomik” pozyskał środki na realizację projektu mobilności dla swoich uczniów. Narodowa Agencja Programu Erasmus + przyznała naszej szkole ponad 115 tys. euro (około 500 tys. zł) na realizację projektu pt.: „W poszukiwaniu nowych możliwości – Ekonomik na zagranicznych stażach”. Dzięki niemu już w najbliższym roku szkolnym chętni i zainteresowani uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych wyjadą na staż do Portugalii, a następnie Irlandii i Wielkiej Brytanii. W projekcie przewidziano w sumie wyjazd dla 48 uczniów klas hotelarskich, gastronomicznych, ekonomicznych, turystycznych i handlowych.

To już ósmy projekt mobilności (staży zagranicznych), który będzie realizowany w Zespole Szkół Ekonomicznych. Od 2006 r. szkoła pozyskała blisko 600 000 euro na realizację staży dla 255 uczniów. W ramach współpracy zagranicznej szkoła aktualnie współpracuje z 9 partnerami z ośmiu krajów europejskich, w których uczniowie mogą odbyć staż i poszerzyć swoje kompetencje zawodowe, podszkolić znajomość języków obcych, a także poznać kulturę i obyczaje mieszkańców innych części naszego kontynentu.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+
Dokument odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną na nim zawartość merytoryczną
.