Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pogotowie Ratunkowe bogatsze o trzy karetki - Powiat Wodzisławski

Pogotowie Ratunkowe bogatsze o trzy karetki

Tabor stacji Pogotowia Ratunkowego w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim działających w ramach PPZOZ powiększył się o trzy karetki. Nowe ambulanse medyczne to pojazdy marki Marcedes Sprinter. Już od lipca będą nieść ratunek i pomoc pacjentom z naszego powiatu.

Trzy ambulanse stoją obok siebie.

Dwie karetki trafią do Pogotowia w Rydułtowach, a jedna do zespołu ratownictwa w Wodzisławiu Śląskim. Nowe ambulanse medyczne zastąpią te najbardziej wyeksploatowane na terenie naszego powiatu. Koszt zakupu trzech ambulansów wraz z wyposażeniem wyniósł w sumie 2 045 800 zł, z czego 1 800 000 zł zostało pokryte z dotacji programu inwestycyjnego dotyczącego wsparcia infrastruktury ratownictwa medycznego, a pozostała część z budżetu Powiatu Wodzisławskiego.

Karetki wyposażone są w krzesełko kardiologiczne z systemem płazowym oraz w wideolaryngoskop. W dwóch karetkach znajdują się także nosze wielozadaniowe, a w jednej nosze elektro-hydrauliczne, które zwiększają bezpieczeństwo przewozu pacjenta podczas transportu, a także odciążają ratowników medycznych podczas przenoszenia pacjenta. Ambulanse są wyposażone również w urządzenie do dezynfekcji przedziału medycznego oraz dezynfektor plazmowy. Dzięki temu wozy dezynfekują się samoczynnie w 20 minut.

Symbolicznego przekazania karetek ratownikom medycznym dzisiaj dokonał starosta Leszek Bizoń, wicestarosta Barbara Chrobok oraz dyrektor PPZOZ Cezary Tomiczek.