Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Podziel się posiłkiem z bezdomnymi! - Powiat Wodzisławski

Podziel się posiłkiem z bezdomnymi!

Święta Wielkanocne to czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego, czas nadziei na lepszą przyszłość, kiedy wspólnie zasiadamy przy świątecznych stołach, na których najważniejsze miejsce zajmuje baranek oraz pisanki wielkanocne – symbole pomyślności, obfitości i odradzającego się życia. Nie zmarnuj świątecznego jedzenia, podziel się z bezdomnym!

Pod hasłem „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi” po raz siódmy w całej Polsce rusza świąteczna akcja pomocy dla potrzebujących. Po każdych świętach, wolontariusze w kilkudziesięciu miastach Polski odbierają jedzenie i zawożą do lokalnych instytucji, które pomagają osobom ubogim i bezdomnym. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Gorzyczkach również przyłączyli się do akcji. – Wiadomym jest że wielu z nas szykuje mnóstwo jedzenia na święta. W wielu przypadkach o wiele za dużo. Zebranie nadwyżki jedzenia po świętach by podzielić się nim z bezdomnymi to naprawdę szczytny cel. Wielu z nas co roku przekazuje dla potrzebujących produkty żywnościowe podczas organizowanych zbiórek. Zwykle są to jednak półprodukty. Mało kto z nas bierze pod uwagę, że bezdomni nie mają warunków by sobie coś ugotować – tłumaczą organizatorzy.

Dzieci z Gorzyczek porozumiały się z wodzisławską placówką wspierającą osoby bezdomne. Przytulisko Towarzystwa im. Św. Brata Alberta zlokalizowane jest w Wodzisławiu Śl. przy ul. Rzecznej 24. Uczniowie, którzy będą pełnić funkcję wolontariuszy, przyjmą dary we wtorek, 3 kwietnia od godz. 10.00 do 13.00 na dziedzińcu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gorzyczkach, bądź odbiorą z domów lub innego miejsca w porozumieniu z ofiarodawcami. Później dary zostaną przekazane Przytulisku.

Liczy się każda pomoc, nawet ta najmniejsza. – Nawet kostka rosołowa jest wielkim darem, za który z całego serca dziękujemy – zaznacza Urszula Ledwik, opiekun schroniska.
Więcej informacji o akcji udzielają wolontariusze Dominika – 784 780 393, Monika – 570 680 012 lub opiekun Przytuliska: Urszula Ledwik – 570 223 093.