Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Podpisana umowa na remont ulicy Rymera w Radlinie - Powiat Wodzisławski

Podpisana umowa na remont ulicy Rymera w Radlinie

Dziś, 17 listopada, w Starostwie Powiatowym podpisano umowę na przebudowę ul. Rymera w Radlinie. Wartość inwestycji wyniesie ponad 1,5 miliona złotych, z czego 55 % stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Drugą połowę dołożyli ze swoich budżetów Powiat Wodzisławski oraz Miasto Radlin.

Starosta wręcza podpisaną umowę wykonawcy.

Za realizację inwestycji odpowiadać będzie wyłoniona w przetargu firma PRD KUHN sp. z o.o. z siedzibą w Krzyżanowicach. W ramach zadania planowana jest wymiana nawierzchni chodnika i jezdni o długości ponad 800 m na odcinku od skrzyżowania z ul. Chrobrego do posesji nr 243. W ten sposób cała ulica Rymera zostanie wyremontowana (po wcześniejszych inwestycjach z lat 2019 i 2021).

W obecności burmistrza Radlina Barbary Magiery oraz dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Tomasza Wójcika umowę podpisali starosta wodzisławski Leszek Bizoń oraz członek zarządu Jan Zemło, a także Mateusz Strzelec, prezes zarządu PRD KUHN sp. z o.o.

Termin zakończenia zadania to październik 2024 roku.