Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Po raz trzeci zagrali dla Mirka - Powiat Wodzisławski

Po raz trzeci zagrali dla Mirka

W ostatnią sobotę, 26 kwietnia, na obiekcie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, odbył się „Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego”.

W tym roku po raz trzeci już pomagano uczniowi Zespołu Szkół Technicznych  – Mirosławowi Rosakowi, który choruje na mukowiscydozę, wyniszczającą organizm chorobę genetyczną, objawiającą się niewydolnością oddechową. Mirek dwa lata temu przeszedł bardzo kosztowną operację przeszczepu płuc w wiedeńskiej klinice. Zebrane środki finansowe będą przeznaczone na bieżące leczenie i rehabilitację ucznia. W poprzednich dwóch edycjach udało się zebrać łącznie 4400 zł

Uroczystego otwarcia tegorocznych rozgrywek dokonali wspólnie Starosta Powiatu Wodzisławskiego, Tadeusz Skatuła wraz z Mirosławem Rosakiem, głównym bohaterem Turnieju, który wręczył listy z podziękowaniami kapitanom wszystkich drużyn. Z kolei na trybunach zasiedli specjalnie przybyli na to spotkanie goście, m.in. Poseł na Sejm RP – Ryszard Zawadzki oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego – Roman Juzek.

W Turnieju zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim przy współpracy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim wzięło udział 10 amatorskich drużyn z terenu powiatu wodzisławskiego i rybnickiego: „Damatic Devro”, „Prawnicy Śląsk”, „Radoszowy”, „Galaktyczni”, „Orlik”, „Kopernik”, „Stodoła”, „Mustang”, „Strażacy” oraz „Nauczyciele ZST i przyjaciele„. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań piłkarskich czuwali sędziowie, Czesław Rychlik – sędzia główny, Grzegorz Płowaś oraz Wiesław Weideman.

Zespoły rywalizowały w dwóch grupach, liczących po 5 drużyn każda. W meczach grupowych, w barwach drużyny Nauczycieli ZST i przyjaciół zagrał sam Mirek, który strzelił dwie bramki. Następnie najlepsze ekipy z obu grup walczyły w finale o miejsce na podium. Po emocjonujących meczach, Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego zdobyła drużyna „Prawnicy Śląsk”, która w wielkim finale wynikiem 4:2 pokonała zawodników zespołu „Mustang”. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna „Kopernik”. Królem strzelców całego Turnieju został Mateusz Hoszek z drużyny „Galaktyczni”.

Fundatorami pucharów, upominków i nagród byli Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, Piwiarnia „Warka” (Ireneusz Serwotka) oraz Salon Fryzjerski „Vena” (Helena Konieczny). Catering  zapewnili „PUB STODOŁA” oraz cukiernia Eweliny i Wiesława Piechaczków.

————————————————————————————–

< ![endif]–>Warto podkreślić, że „Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego” zorganizowano już po raz siódmy. Celem pierwszych czterech edycji Turnieju była pomoc na rzecz ucznia Zespołu Szkół Technicznych – Krzysztofa Kosidra, który uległ ciężkiemu wypadkowi i porusza się na wózku inwalidzkim. Przez cztery edycje turnieju  zebrano prawie 10 000 złotych. Kwota ta została przeznaczona na leczenie i rehabilitację Krzysztofa.