Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Piknik Bezpieczeństwa - ogrom wiedzy i dobrej zabawy - Powiat Wodzisławski

Piknik Bezpieczeństwa – ogrom wiedzy i dobrej zabawy

Ogrom stoisk tematycznych - straży pożarnej, policji, wojska, ratowników wodnych, a nawet straży więziennej. Do tego pokazy ratownicze, kolejowe ABC, loteria, a przede wszystkim wiele okazji do nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa. Tak wyglądał III Piknik Bezpieczeństwa w Radlinie. Była pogoda... ducha, mnóstwo uczestników, wiele uśmiechu i ogrom wiedzy.

Podczas pikniku odbyły się m.in. zajęcia z symulatorem wypadku drogowego, instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokaz grupy poszukiwawczo-ratowniczej z pieskiem Nilą i grupy wysokościowej. Miał też miejsce pokaz sprzętu ratowniczego, dronów policyjnych, radiowozów, wozów strażackich i innego sprzętu. Z kolei w miasteczku rowerowym odbyły się warsztaty z bezpiecznego poruszania się na hulajnogach elektrycznych.
Jak co roku, piknik rozpoczął przemarsz przedszkolaków. Po nim nastąpiła część oficjalna wydarzenia z udziałem wicestarosty Barbary Chrobok, członka Zarządu Powiatu Barbary Magiery, burmistrza Radlina Zbigniewa Podleśnego, zastępcy komendanta PSP w Wodzisławiu Śląskim st. bryg. Rafała Adamczyka oraz komendanta KPP w Wodzisławiu Śląskim mł. insp. Dariusza Zajdy.
W zorganizowanie akcji włączyło się wodzisławskie Starostwo, Komenda Powiatowa PSP w Wodzisławiu Śląskim, Urząd Miasta Radlin, Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radlinie, a także Parafia Wniebowzięcia NMP w Radlinie, Ochotnicza Straż Pożarna w Godowie, Ochotnicza Straż Pożarna Biertułtowy i Centrum Powiadamiania Ratunkowego.
Zachęcamy do obejrzenia galerii z dzisiejszego Pikniku.