Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pierwszy taki turniej w powiecie wodzisławskim - Powiat Wodzisławski

Pierwszy taki turniej w powiecie wodzisławskim

Uczniowie z ośmiu szkół z województwa śląskiego wzięli udział w I Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Górniczych. Zawody odbyły się w miniony piątek w radlińskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego.

Obok gospodarzy o tytuł najlepszej drużyny turnieju rywalizowały: Zespół Szkół Technicznych z Rybnika, Zespół Szkół Zawodowych z Wodzisławia Śląskiego, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 z Knurowa, Powiatowy Zespół Szkół z Bierunia, Zespół Szkół nr 4 z Tychów, Powiatowy Zespół nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Brzeszcz oraz Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych z Łazisk Górnych.

Podstawowym celem zawodów była integracja młodzieży oraz propagowanie aktywności fizycznej, tak ważnej w zawodzie górnika – mówi Jarosław Rudol, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marek Wandraj, drugie miejsce wywalczył Artur Nosiadek, a trzeci był Paweł Pielorz. Wszyscy trzej zawodnicy reprezentowali  Zespół Szkół Technicznych z Rybnika. W klasyfikacji drużynowej zawodnicy z Rybnika wyprzedzili uczniów z Bierunia, a trzecie miejsce drużynowo przypadło reprezentantom Knurowa.

Na uwagę zasługuje udział w turnieju jedynej dziewczyny – Marzeny Szymczyk, uczennicy szkoły z Łazisk, która w tym męskim towarzystwie zajęła wysoką 10 lokatę.