Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski PCKZiU ma laureatów "Złotej Lampki" - Powiat Wodzisławski

PCKZiU ma laureatów „Złotej Lampki”

W ubiegłym tygodniu odbył się finał centralny VIII Olimpiady Wiedzy Górniczej "O złotą lampkę", w którym z wiedzą górniczą, rywalami i stresem zmierzyli się również uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl.

Swoje olimpijskie zmagania przypieczętowali sukcesem: Marcin Latocha, który zajął III miejsce, a także Daniel Oszczapński, który wywalczył czwartą pozycję. Warto dodać, że już sukces półfinałowy zapewnił im zwolnienie z egzaminu zawodowego, zaś tak doskonałe wyniki na szczeblu centralnym dodatkowo zapewniły im m.in. wyjazd do Warszawy i Brukseli. Opiekunką i „dobrą duszą”uczniów była Helena Spyra. Gratulujemy!