PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

ZSP Pszów: podsumowanie projektu Erasmus+

20 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „ Europejska mobilność do sukcesu zawodowego” realizowanego w ramach Akredytacji Programu Erasmus+.

Zaproszenie na uroczystość przyjęli przedstawiciele władz Powiatu Wodzisławskiego, burmistrz miasta Pszów, pracodawcy, rodzice, uczestnicy wyjazdu na zagraniczne staże zawodowe do Chorwacji w marcu 2023 oraz uczniowie i nauczyciele szkoły. Zaproszeni goście mieli okazję poznać szczegóły realizacji projektu, posłuchać relacji uczestniczki odbywającej staż w Chorwacji oraz zobaczyć filmik podsumowujący zagraniczne staże zawodowe uczniów. Uczestnikom wręczono dokumenty Europass Mobility potwierdzające odbycie stażu. Wyjazd ten był pierwszą zaplanowaną mobilnością w ramach przyznanej akredytacji. W czerwcu rozpocznie się rekrutacja do kolejnej mobilności i okazji do bliższego poznania zagranicznego rynku pracy.