PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Zbliża się Festiwal Karaoke dla Osób Niepełnosprawnych!

Festiwal Karaoke Osób Niepełnosprawnych "ŚpiewaMy!" już na stałe zapisał się w kalendarium imprez organizowanych przez Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim. Nowy termin wydarzenia, które odbędzie się na deskach Wodzisławskiego Centrum Kultury został zaplanowany na dzień 19 maja. W związku z tym wczoraj ruszyła premiera piosenki "Dobro" promującej tegoroczny festiwal.

banner festiwalu karaoke

Piosenka promująca V Festiwal Karaoke ŚpiewaMY osób niepełnosprawnych

Kompozycja i aranżacja: Sławomir Firut,

Tekst: Ewa Grams

Realizacja teledysku: Studio Epicentrum, Zespół Gra- My, Studio GOrecords, Telewizja Szkolna I LO w Wodzisławiu Śląskim.

LICZY SIĘ TYLKO MIŁOŚĆ!

Że w życiu tak naprawdę liczy się tylko miłość płynąca prosto z serca, wiedzą doskonale podopieczni Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. Dziewczęta i chłopcy w teledysku promującym idee Festiwalu pięknie wyśpiewują ponadczasowe prawdy oraz promują najważniejsze dla osób niepełnosprawnych i związanych z nimi środowisk wydarzenie kulturalno-społeczne w regionie. V już edycja FESTIWALU KARAOKE „ŚpiewaMY”, odbędzie się 19 maja o godz. 9.30 w Wodzisławski Centrum Kultury.

Jubileuszowy Festiwal, tak jak poprzednie będzie miał swoją specyfikę i klimat. Odbyły się już Festiwale w rytmach folk, afrykańskich, czy lat 80.-90. tych. W tym roku do wspólnej zabawy zaprasza zespół Long&Junior! Organizatorzy Festiwalu zadbali o niespodzianki, a także zaprosili do współpracy znane i ciekawe osobowości. W jury będzie zasiadał właściciel studia nagrań GO Records, wokalistka Sandra Czuraj, dziennikarka radiowa Monika Sokołowska. Nad całością Festiwalu będzie czuwał wodzirej Paweł Korduła wspólnie z prowadzącymi pedagogami ZPSWR Aleksandrą Hawrył i Grzegorzem Żymełka. Na scenie oprócz śpiewających uczestników z m.in. Rybnika, Jastrzębia, Chorzowa, Żor, Tychów, Wodzisławia Śl. zobaczymy występy uczniów z ZPSWR, grupę taneczną Dzepetto Squad.

Wszystkie atrakcje, które niestrudzenie w tak trudnym czasie przygotowali organizatorzy − pracownicy, nauczyciele, uczniowie ZPSWR wspólnie z WCK pod patronatem Staroty Wodzisławskiego, Radia 90 jest spójne z myślą przewodnią Festiwalu. Pomysłodawczyni Festiwalu Aleksandry Hawrył od początku akcentuje, „że osoby o specjalnych potrzebach mają swoje pasje, talenty, pogodę ducha. Tak samo jak inni budują przyjaźnie, są empatyczni, otwarci i pełni kreacji. Każdy ma na dnie serca ukryte marzenia, pragnienia i potrzeby. Ważne jest abyśmy wspierali się wzajemnie w wydobywaniu ich serca i zdolności”.

A, że zdolności i pasji osobom z niepełnosprawnościami nie brakuje, świadczą słowa utworu,  Najważniejsze, że serce mam wielkie

Teledysk zrealizowało Studio Epicentrum, Studio Gorecords, Zespół Gra My, Telewizja Szkolna I LO. Kompozycja i aranżacja Sławomir Firut, tekst Ewa Grams. Wsparcie wokalne -Maja Czyż. Festiwalowe zmagania zapowiadają się zatem atrakcyjnie. Niezapomniane przeżycia zagwarantowane!

autor tekstu: Anna Bierska