PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Uczniowie powiatowych szkół zakończyli dziś rok szkolny i odebrali świadectwa. Wśród nich znajdują się osoby ze średnią 5,79 i Ci, którzy nie opuścili ani jednej lekcji w tym roku szkolnym, dzięki czemu mogą pochwalić się 100% frekwencją. Wśród uczniów szkół powiatowych są również finaliści i laureaci olimpiad przedmiotowych, którzy już uzyskali indeksy na studia wyższe.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkół życzymy zdrowego, udanego i bezpiecznego wypoczynku podczas tegorocznych wakacji.

Wyjątkowa uroczystość w I LO

W I Liceum Ogólnokształcącym w Wodzisławiu Śląskim dzisiejsza uroczystość zapisze się w historii placówki w sposób szczególny.Po 40 latach pracy na zasłużoną emeryturę przeszła bowiem dyrektor Janina Rurek. Z tej okazji w szkole odbył się dziś Benefis Janiny Rurek. Benefis pełen wzruszeń, ciepłych słów i wyjątkowych wspomnień. Janina Rurek zawodowo związana jest z I LO w Wodzisławiu Śląskim od 40 lat jako nauczyciel, zaś przez ostatnie 10 lat jako dyrektor, a wcześniej wicedyrektor (w latach 2006-2014). Odchodząca na emeryturę pani dyrektor jest też absolwentką szkoły, w której później pracowała. Jak sama podkreśla, całe życie chciała być nauczycielem, z tego powodu pracę w liceum rozpoczęła jeszcze podczas ostatniego roku studiów. W trakcie swojej zawodowej kariery za zasługi w pracy oświatowej siedmiokrotnie została uhonorowana Nagrodą Dyrektora, pięciokrotnie Nagrodą Starosty Wodzisławskiego oraz Nagrodą Śląskiego Kuratora Oświaty. Na zasłużoną emeryturę Janina Rurek oficjalnie przechodzi z końcem sierpnia. Pani Dyrektor życzymy dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz samych radosnych chwil na nowym etapie życia.