PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Z wizytą u niemieckich przyjaciół

W dniach od 12 do 15 czerwca 10 osobowa delegacja uczennic z wodzisławskiego "Ekonomika" oraz ZSP z Rydułtów wraz z opiekunami odwiedziła partnerski powiat Recklinghausen w Niemczech. Wizyta odbyła się w ramach międzynarodowego projektu młodzieży powiatów partnerskich pt. "Młodzież w Europie".

Powiat Wodzisławski reprezentowała delegacji 10 uczennic uczęszczających do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach, które kształcą się na kierunkach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik fotograf. Opiekunami wyjazdu byli nauczyciele – Pan Krzysztof Zielonka (ZSE Wodzisław Śl.) oraz Pan Damian Materzok (ZSP Rydułtowy).

Podczas wizyty uczestnicy odwiedzili szkoły zawodowe w Recklinghausen oraz Dornstern, gdzie poznali specyfikę obu placówek oraz integrowali się z niemiecką młodzieżą. Program wymiany obejmował zajęcia integracyjne o tematyce Europejskiej, grę miejską , zwiedzanie Muzeum Żydowskiego w Dornstern, wspólne wykonanie graffiti pt. „Idea Europejska”, zwiedzanie muzeum  kopalni „Furst Leopold”, gry i inicjatywy szkolne pt.  „Zjednoczeni w Europie”, zwiedzanie Niemieckiego Muzeum Piłki Nożnej w Dortmundzie.

Mamy nadzieję, że wizyta przyniosła wiele nowych doświadczeń, a także zachęciła młodzież do udziału w wymianach partnerskich, które są doskonałą okazją do poznania kultur, zwyczajów oraz sposobu funkcjonowania powiatów partnerskich.